Лісівники вирішили приховати інформацію про заплановані рубки? – Українська природоохоронна група

Наньєва Оксана


Про це йдеться в листі, який нещодавно «Укрдержліспроект» (організація, яка відповідає за планування рубок у лісах) розіслав територіальними органами Держлісагентства.

«Укрдержліспроект» вирішив, що громадськість не має знати, де саме плануються рубки та інформацію про вид, вік, діаметр та висоту дерев, які планують рубати!

Хоча оприлюднення такої інформації вимагає законодавство. І саме завдяки її аналізу громадськість може виявляти незаконні й недоцільні рубки та запобігати їх проведенню, надсилаючи зауваження до Міндовкілля.

Лише ми за останні два роки завдяки цьому механізму врятували тисячі гектарів лісів!

Лісівникам усе це не подобається. Вони вирішили не лише законодавчо прибрати потребу погоджувати свої плани рубок з будь-ким (законопроект №9516, який розглядається екологічним комітетом Верховної Ради), але й приховати інформацію прямо зараз.

Водночас ЄС у своєму звіті «Ukraine 2023» щодо завдань, які Україна має виконати для інтеграції до європейської спільноти, чітко зазначив, що участь громадськості в процесі ухвалення рішень має бути забезпечена, а незалежний контроль за видачею дозволів на рубки має бути посилений.

Сподіваємося, Міндовкілля займе адекватну позицію. Необхідні звернення ми вже надіслали.

https://uncg.org.ua/lisivnyky-vyrishyly-pryhovaty/