Україна звернулася до G7 по допомогу в розмінуванні сільськогосподарських земель

Сьогодні 17.14

Сольський зазначив, що для прискорення розмінування Україна потребує спецтехніки

Фото: ДСНС України / Telegram

Україна потребує міжнародної допомоги у розмінуванні територій, зокрема земель сільськогосподарського призначення. Про це під час онлайн виступу на засіданні міністрів сільського господарства країн G7, яке відбувається в Японії, заявив міністр аграрної політики та продовольства України Микола Сольський, повідомила 22 квітня пресслужба відомства.

За його словами, в Україні наразі заміновано 470 тис. га земель сільськогосподарського призначення. Із них обстежено лише 17,5% територій, зокрема 57 тис. га сільськогосподарського призначення.

“Процес розмінування звільнених територій не припиняється. Але цей процес складний і розтягнеться на десятиліття. На сьогоднішній день в Україні розмінування проводять більше 2600 саперів з державних і приватних структур. З такою потужністю нам знадобиться понад 20 років, щоб очистити лише землі сільськогосподарського призначення”, – наголосив міністр.

Сольський зазначив, що для прискорення розмінування Україна потребує спецтехніки. Він уточнив, що за добу один сапер очищує вручну 15-20 м² землі, а техніка для розмінування – 6 м ². Але водночас зберігається максимальна безпека саперів.

“Ми маємо нагальну потребу в технічному обладнанні для розмінування. Ми точно розуміємо, яка це техніка і скільки її потрібно. І тут ми сподіваємося на вашу допомогу… Серед аграріїв є сміливці, які не чекають, доки до них дійде черга з розмінування. Деякі фермери самотужки, металошукачами, на свій страх і ризик, розміновують поля”, – резюмував Сольський.

Контекст:

За даними міністра внутрішніх справ Ігоря Клименка, приблизно 30% території України заміновано. Через це щодня гинуть і зазнають поранень не лише вибухотехніки, а й цивільні особи.

Перша віцепрем’єр-міністерка – міністерка економіки України Юлія Свириденко повідомляла, що в Україні потенційно забрудненими є приблизно 174 тис. км² землі. Найбільша площа забруднених земель – на півдні та сході України. В Херсонській області треба обстежити понад 208 тис. га, в Харківській – майже 160 тис. га, а у Миколаївській – понад 85 тис. га.

Олександр ПРИСЯЖНИЙ
журналіст, редактор
Більше читайте тут: https://gordonua.com/ukr/news/war/ukrajina-zvernulasja-do-g7-za-dopomogoju-u-rozminuvanni-silskogospodarskih-zemel-1660782.html