Лісова комісія на межі: Гевін Батчер

Бюджетні документи показують, що комерційне агентство опинилося в скрутному становищі

Гевін Батчер

Занепадає не лише лісова промисловість, державне лісове агентство, Комісія з лісових продуктів (FPC), також швидко занепадає. Бюджетні документи WA 2023-2 4 показують, що цей комерційний бізнес зазнає краху під керівництвом лейбористського уряду. Прогнозується, що він продовжить приносити збитки в наступні роки.

Коли Міа Дейвіс передала обов’язки міністра лісового господарства Дейву Келлі, FPC була дуже прибутковою операцією зі здоровим грошовим балансом, але під мертвою рукою цього уряду для агентства настали важкі часи. Це призвело до серії руйнівних втрат, які, за прогнозами, триватимуть і в осяжному майбутньому.

Графік фінансових результатів FPC

Щоб утримати агентство на плаву, уряду довелося влити пачку готівки, точніше 25 мільйонів доларів, за останні 2 роки. Цього року більше нічого не виділяється, але немає жодних сумнівів, що фінанси FPC є диявольськими, і їм знадобляться роздаткові матеріали протягом кількох років. Житлова індустрія, яка є опорою соснового бізнесу FPC, тоне, як камінь, тому Міністерству фінансів потрібно буде підготувати чекову книжку.

У фінансові прогнози FPC важко повірити. Із закриттям місцевої лісової промисловості доходи від продажів FPC наступного року впадуть до 120 мільйонів доларів. Потім, як у Лазаря, у наступні роки він підскочить на 25 відсотків. Це відновлення є фікцією. У бюджетних записках визнається, що уряд не має уявлення про те, які доходи будуть отримані в наступні роки. Чому уряд подає явно неправдиві цифри, викликає великі сумніви. Немає жодних сумнівів, що значних доходів від продажу місцевої деревини не буде, і місцевий бізнес потребуватиме значних субсидій, щоб працювати.

З таким ударом по прибутку відповідальні менеджери скоротили б корпоративні витрати та персонал. Не FPC. Оскільки корабель наповнюється водою, на ньому буде ще 30 співробітників!

FPC має сумнівну честь керувати одним із найбільших фінансових ризиків держави. Уряд визнав можливу нестачу соснових колод для виконання контрактів ( бюджетний документ 3, стор. 59/60), але вони стверджують, що цю нестачу неможливо визначити кількісно. Якщо ви перевірите річні звіти FPC з 2013 року, вони неодноразово робили цю заяву. Якби ця заборгованість була настільки значною, щоб з’явитися в державному бюджеті, можна було б подумати, що хтось із ФПК взявся б її підрахувати.

FPC спотикається і в інших частинах своєї діяльності. Оскільки галузь охоплена невизначеністю, можна було б очікувати лідерства від державного лісового агентства. На жаль, FPC мовчить у плануванні майбутнього галузі. Його останній Стратегічний план був опублікований у 2017 році, і з того часу він зосереджений на соціальних мережах, а не на взаємодії з промисловістю. FPC є монопольним постачальником багатьох лісопродукції в штаті, але її клієнти та постачальники не знають щодо її очікувань. Від FPC або центрального уряду не було жодних зобов’язань щодо того, коли будуть відомі майбутні обсяги та контракти. Не дивно, що йому важко знайти підрядників, готових продовжувати на нього працювати.

Навіть у сфері розширення 350 мільйонів доларів на нові посадки сосен затьмарені таємницею. Жодного плану залучення цих коштів не було опубліковано. У результаті ви можете зрозуміти, чому Рада графства ставить під сумнів наміри уряду, але, як і з усіма іншими аспектами галузі, вони залишаються в невіданні. Бюджетні документи вказують, що близько 75 відсотків цих видатків припадає на купівлю землі; але немає обговорення щодо того, чи розглядалися інші варіанти засадження більшої кількості дерев перед створенням портфеля нерухомості.

Від ФПК відвалилися колеса. Він не в змозі задовольнити попит на колоди, і його підрядники відкликають свої послуги через вотум недовіри. Місцеві споживачі, які покладаються на деревину, є жертвами занепаду лісової промисловості WA. Навіть основи публікації річного статистичного звіту FPC неможливо виконати вчасно; воно запізнилося на 8 місяців із забезпеченням певного рівня підзвітності щодо управління лісовими ресурсами штату.

Слід також поставити під сумнів спроможність команди уповноважених, які очолюють FPC, оскільки, здається, не вистачає нещодавнього досвіду лісової промисловості для здійснення нагляду за функціями агентства в такий важкий час.

Як операційна модель FPC зазнає невдачі, можна тільки гадати, як довго вона зможе прикидатися комерційним бізнесом і опорою для місцевої промисловості.

Гевін Батчер — колишній директор Комісії з лісових товарів Вашингтона.

https://arr.news/2023/06/19/forestry-commission-on-the-brink-gavin-butcher/

Loading