Робота рейдових груп філій Поліського лісового офісу залишається посиленою і після завершення пожежонебезпечного періоду

До спільних патрулів із поліцією додалися виїзди із залученням працівників Північного-Західного міжрегіонального управління лісового та мисливського господарства, державної екологічної інспекції України.

Такі рейди є ефективними та дають можливість оперативніше розв’язувати проблемні питання.

І що важливо – охоплювати всіх лісокористувачів регіону.

Охорона лісу від незаконних рубок, порушення правил полювання та контроль за переміщенням деревини залишаються пріоритетами лісової охорони.

До цих лісопорушень у передноворічний період додається контроль щодо законності заготівлі новорічних дерев.

Загалом за 10 місяців року у філіях Поліського лісового офісу ДП “Ліси України” провели понад 7000 рейдів.

Виявлено 894 факти порушень, за якими складено адмінпротоколи.

136 – справи зі значними сумами завданих збитків, матеріали за цими фактами направлені в поліцію.

Один із останніх випадків, який мав місце на Рівненщині, – затримання та вилучення значних обʼємів деревини, незаконно заготовлених у лісових масивах, що не належать до держлісфонду і тому не перебувають в зоні діяльності філій ДП «Ліси України» (с. Довговоля Володимирецької територіальної громади). Справу розслідує поліція.

Ситуація на цій та інших аналогічних ділянках, де є лісові масиви із невизначеним статусом, залишається складною саме через відсутність належного контролю та необхідних профілактичних заходів.

Лісівники неодноразово заявляли про готовність взяти під охорону такі площі – остаточне рішення залишається за громадами.

Контроль у вигляді системних патрулів та справедливе покарання – перевірений метод, що стримує порушників та реально може вплинути на ситуацію.

Loading