Оцінка роботи ДП «Ліси України» від WWF Україна

Юрій Болоховець

Про це на своїй сторінці у facebook написав Юрій Болоховець. Далі дослівно

????Рік тому, 26 жовтня 2022 року, було офіційно зареєстровано ДП “Ліси України”.

За цей час управління державним лісовим господарством стало значно більш ефективним та прозорим. І мені приємно, що цей факт визнається не лише в Україні, але й нашими міжнародними партнерами.

????????Саме ефективність та доброчесність були ключовими темами, які ми обговорювали сьогодні під час заходу, організованому шановними колегами з WWF-Україна та Basel Institute on Governance.

Погоджуюся думкою з представника Базельського інституту Юханні Гроссмана – доброчесність і збереження лісів пов’язані між собою. Саме тому ми активно працюємо над детінізацією галузі, запроваджуємо такі інструменти, як електронний лісорубний квиток, радикально скорочуємо частку готівкових розрахунків, удосконалюємо систему обліку деревини, запускаємо пілотні проєкти з моніторингу руху вантажного транспорту у лісових масивах. Нові інструменти збільшують ефективність (рентабельність) підприємства і одночасно скорочують рівень порушень екологічного законодавства.

Дякую WWF-Україна за високу оцінку роботи ДП «Ліси України» по збереженню самосійних лісів. Будемо дуже раді, якщо організація приєднається до нашого проєкту FOREST RECOVERY з підтримки місцевих громад, які на добровільних засадах передають залісені ділянки у державний лісовий фонд.

Також я вдячний колегам за розуміння того факту, що питання збереження лісів не замикається виключно на нашій компанії. Є правоохоронна і судова системи, від яких ми очікуємо ефективної роботи з притягнення до відповідальності за завдання шкоди довкіллю і, зокрема, лісам. Є інші лісокористувачі, які переважно перебувають у так званій сірій зоні. Є нормативна база, яка часто не відповідає на актуальні виклики. Нарешті, є бізнес, є місцеве самоврядування, які обов’язково мають бути залучені до дискусії щодо збереження лісів та моделі лісового господарства, адже ліс – це не лише екологічна, але й соціально-економічна складова життя українського суспільства.

Під час дискусії з експертами визначили ряд тем, які потребують більш детального обговорення та формування консолідованої позиції. Переконаний, що лісівники та екологи мають однакову мету і можуть конструктивно співпрацювати заради її досягнення.