Не кваптесь приручати

  • Природа і ми

Галина ВЕРНИГОРА.

Зоологи радять: якщо ви натрапили у природі на поранену тварину або, як вам здається, покинуте матір’ю дитинча, все ж не варто забирати їх додому та, виходивши, надалі залишити в себе і вже виховувати як домашнього улюбленця. У природи є свої закони для світу диких тварин, тож не завжди, здавалось би, таке турботливе і співчутливе втручання людини є благом для братів наших менших. А часом і самі люди наражаються на небезпеку або ж наражають на неї інших.

І мова не лише про різні небезпечні для людини інфекції, носієм яких може виявитися хвора тваринка. Ця історія трапилась у селі Станіславчик, що за 23 км од Бродів на Львівщині і належить до Бродівської ОТГ. Понад рік тому одна тутешня родина знайшла у лісі поранену тварину — молодесенького самця козулі європейської. Турботливі люди принесли його додому, де підлікували і виходили, а потім і приручили. Так він став жити разом із сім’єю. Діти, яких у сім’ї троє, назвали тварину Бембі та годували з рук печивом і цукерками. Спочатку новий мешканець ночував у хаті, а коли підріс, його перемістили у хлів до свійських тварин. Але минув час, і той почав тікати за межі приватної території та нападати на сусідів родини і просто перехожих — буцати їх рогами. До старости села Володимира Ясінського посипалися скарги…

Зібралася комісія, до складу якої увійшли і зоологи, і громадські активісти-природозахисники. Вирішили забрати тварину на реабілітацію, щоби потім відпустити у дику природу. «Людей, які тримали в себе на подвір’ї дику тварину, повідомили про потенційну небезпеку і загрозу для дітей, коли звір іще більше підросте. Також розповіли про наслідки утримання козулі в неприродному для неї середовищі, без вільного простору», — йдеться у заяві Бродівської міськради.

«Зараз самець козулі увійшов у вік статевої зрілості. Коли у них починається період гону, вони стають агресивні. Господар сім’ї, яка приручила тварину, усвідомлював, що вона може накоїти шкоди. Вони вже намагались відвозити його в ліс, але той повертався. Тож він погодився, щоби тварину забрали, а потім відпустили в дику природу», — так розповів журналістам староста села Станіславчик.

Зрештою тварину передали у мисливське господарство «Стир» для реабілітації. Пізніше її повернуть у дику природу.

http://www.silskivisti.kiev.ua/19909/index.php?n=49635

Loading